Strona główna Informator Forum Mapa Galeria Kontakt Wiadomości Nadarzyńskie
English version  Adres: Mszczonowska 24, 05-830 Nadarzyn     Tel. +48 22 7298185, +48 22 7298195
szukaj:
Gmina Nadarzyn
Warto wiedzieć
Władze gminy
Wyróżnienia i rankingi
Herb
Kontakt
Współpraca z    zagranicą
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Pozyskane dotacje

Oświata
Placówki publiczne
Placówki niepubliczne
Ognisko "Tęcza"
Wniosek o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników
Sport
GOS
Kultura
NOK
Biblioteka
Strażacka Orkiestra
Opieka zdrowotna
SPG ZOZ
MCSiM w Kajetanach
Bezpieczeństwo
KP Nadarzyn
Straż Gminna
OSP Nadarzyn
OSP Młochów
Pomoc społeczna
GOPS
DPS Kostowiec
Dom Dziecka w Walendowie
Turystyka
Walory przyrodnicze
Szlaki turystyczne
Szlak w Młochowie
Agroturystyka
Organizacje pozarządowe
Przepisy prawne
Konsultacje
Otwarte konkursy ofert
Organizacje
Szlakiem Tęczy
Inne
Historia
Mapy historyczne
Parafie
Przedsiębiorstwo Komunalne Nadarzyn
Plan rozwoju
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
BIP www.bip.gov.pl
działy artykułów
działy newsów
rekomenduj nas
kontaktStrażacka Orkiestra Dęta OSP Nadarzyn

Strażacka Orkiestra Dęta OSP Nadarzyn

Orkiestra powstała w 1998 r. Założycielem i dyrygentem jest kapelmistrz - tamburmajor Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego Mirosław Chilmanowicz. Wysoki poziom artystyczny jaki osiągnęła orkiestra, powoduje że koncerty w jej wykonaniu cieszą się dużym uznaniem publiczności, a także wysokimi ocenami jurorów w czasie festiwali orkiestr dętych. Repertuar orkiestry stanowią polskie i zagraniczne standardy muzyki popularno – rozrywkowej oraz patriotyczno – religijnej. Obecnie stan Orkiestry wynosi 45 muzyków, podzielonych na 8 sekcji (flety, klarnety, saksofony, waltornie, puzony, trąbki, saxhorny, tuby i instrumenty perkusyjne). W 2005 roku Orkiestra nagrała swoją pierwszą płytę. W 2008 r. na Jublieusz 10-lecia swojego istnienia Orkiestra nagrała drugą płytę. W roku 2011 r. ukazała się trzecia najnowsza płyta Orkiestry.

Orkiestrze patronuje Urząd Gminy Nadarzyn wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Nadarzynie. Gmina Nadarzyn informuje, że dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój infrastruktury kultury i szkół artystycznych oraz wzrost efektywności zarządzania kulturą" zrealizowała w 2006 r. i 2007 r. zakup instrumentów oraz nagłośnienia dla Orkiestry Dętej OSP w Nadarzynie. W 2012 r. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowało zakup instrumentów muzycznych dla Nadarzyńskiej Orkiestry Dętej OSP. Dotacja wyniosła 59% całkowitego kosztu zadania. Pozostały koszt to środki własne Gminy Nadarzyn. 

 

Strona internetowa: www.orkiestra.nadarzyn.pl

Wszystkich chętnych do wspólnego muzykowania zapraszamy we wtorki, czwartki: od godz. 17.00.

Strażnica OSP Nadarzyn

ul. Warszawska 15 

05-830 Nadarzyn

Kontakt:  Mirosław Chilmanowicz tel. 604 067 685

Zespół koncertował nie tylko w kraju, ale również za granicą, np.: we Włoszech, Bułgarii, w Czechach, Niemczech i na Ukrainie gdzie spotkał się z dużym entuzjazmem publiczności i uznaniem jurorów. W maju 2009 r. Orkiestra koncertowała w Chinach podczas 9. Artystycznego Festiwalu w Pekinie (m.in. na scenach Teatru Tiangiao oraz Akademii Muzycznej), a jej występy zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte przez pekińską publiczność. W październiku 2009 r. muzycy wzięli udział w 72 Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku. Natomiast w grudniu 2009 roku Orkiestra koncertowała w Singapurze i Malezji.

Muzycy towarzyszyli także, podczas koncertów, uznanym gwiazdom polskiej estrady, takim jak: Krystyna Prońko i Justyna Steczkowska, Zbigniew Wodecki, Agnieszka Fatyga.

Orkiestra współpracuje z Orkiestrą Reprezentacyjną Wojska Polskiego. Najważniejsze osiągnięcia orkiestry to: pierwsze miejsce w obowiązkowym programie konkursowym i przemarszu orkiestry podczas finału XX Ogólnopolskiego Festiwalu Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych w Krynicy Zdroju (czerwiec 2009); pierwsze miejsce na Regionalnym Festiwalu Orkiestr Dętych w Warszawie-Ursusie w 2008 roku; pierwsze miejsce na Międzywojewódzkim Festiwalu Orkiestr Dętych w Suwałkach w 2008 roku; srebrny medal w kategorii „Marsz” i złoty medal w kategorii „Koncert" na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Rastede w Niemczech w 2008 roku; pierwsze miejsce na Wojewódzkim Festiwalu Orkiestr Dętych w Józefowie w 2007 roku; pierwsze miejsce na Wojewódzkim Festiwalu Orkiestr Dętych w Siedlcach w 2006 roku; drugie miejsce na Międzywojewódzkim Festiwalu Orkiestr Dętych w Siemiatyczach w 2006 roku.

W 2011 roku Orkiestra zdobyła pierwsze miejsce w kategorii musztry paradnej podczas międzynarodowego festiwalu w Giulianowa we Włoszech. Jesienią występowała na festiwalu Szalone Dni Muzyki 2011 Les Titans, gdzie podczas galowego otwarcia koncertowała wraz z Sinfonia Varsovia na scenie Teatru Wielkiego. W listopadzie podczas tournee po Australii i Nowej Zelandii zespół wziął udział w sześciu koncertach. Koncert galowy w Farrall Centre czy w słynnym muzeum MONA były opisywane w prasie jako wielkie wydarzenia kulturalne. Podczas parady w Hobart na Tasmanii Orkiestra zdobyła główną nagrodę Burmistrza.


© 2005 - 2013 Gmina Nadarzyn.
Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.
0.01 |