www.promocja.nadarzyn.pl

:: Straż Gminna - wspólne patrole
Wiadomość dodana przez: Justyna (2012-08-28 11:37:13)

Od ponad miesiąca funkcjonują wspólne patrole funkcjonariuszy Straży Gminnej z nadarzyńskimi Policjantami, w ramach których podejmowane interwencje są rozpatrywane według kompetencji. Jednym z efektów tej współpracy jest zatrzymanie czterech sprawców kradzieży z włamaniem do pojazdu, która miała miejsca na terenie Milanówka.

Adam Piskorz - Komendant Straży Gminnej w Nadarzynie

W dniu 22.08.2012 r., ok. godz. 17:00 załoga „mieszana” pełniąca służbę w Nadarzynie dostała zgłoszenie podjęcia penetracji za pojazdem marki Mercedes, którym poruszają się sprawcy włamania. Z informacji wynikało, że kierowali się oni z Milanówka w kierunku Pruszkowa. Patrolująca teren ulicy Błońskiej funkcjonariuszka SG wraz z Policjantem zauważyli pojazd, który odpowiadał opisowi podanemu w komunikacie radiowym, wobec czego podjęli czynności w stosunku do poruszających się nim osób. Byli to mężczyźni w wieku ok. 35 – 40 lat, obywatele Gruzji, z których dwóch usiłowało zbiec z miejsca. Po zatrzymaniu i wstępnych czynnościach okazało się, że przy jednym z nich znajdowały się pieniądze w kwocie ponad 6000 zł, które zostały skradzione. W dalszej kolejności przy wsparciu innych załóg sprawcy zostali przewiezieni do Komisariatu Policji w Nadarzynie.

Kolejny wynik wspólnych patroli - nielegalna plantacja marihuany w Strzeniówce. Podczas realizacji swoich obowiązków służbowych tj. kontroli czystości na posesjach w dniu 24.08 br. funkcjonariusze w zaroślach ujawnili kilka doniczek, w których prowadzona była uprawa konopi indyjskich. Znalezisko ujawnione było na opuszczonej działce przy ul. Pruszkowskiej. Zwracam Państwa uwagę na sprawdzenie swoich posesji pod kątem wszelkich nieprawidłowości, które mogą zostać ujawnione podczas kontroli przeprowadzanych przez funkcjonariuszy.

Wszelkie informacje można przekazywać osobiście, telefonicznie pod nr (22) 720 08 67, lub drogą elektroniczną na adres strazgminna@nadarzyn.pl.

Adam Piskorz - Komendant Straży Gminnej w Nadarzynie
adres tej wiadomości: www.nadarzyn.pl/news.php?id=2523