www.promocja.nadarzyn.pl

:: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011
Wiadomość dodana przez: Dorota (2011-04-08 12:28:19)

Samospis internetowy– spisz się sam! Szybko, łatwo, bezpiecznie W terminie od 1 kwietnia do 16 czerwca 2011 r. uruchomiony zostanie samospis internetowy.  Będzie on jedną z metod zbierania danych podczas tegorocznego spisu powszechnego. Przed rozpoczęciem spisu elektroniczne formularze spisowe zostaną wypełnione dostępnymi danymi pochodzącymi ze źródeł administracyjnych. Nieaktualne dane należy skorygować, a jeśli pojawią się ewentualne braki – uzupełnić je. Szczegóły: czytaj w więcej.Samospis internetowy krok po kroku:

 

1.                   Wejdź na stronę http://www.spis.gov.pl lub http://www.stat.gov.pl.

2.                   Wybierz zakładkę „formularze spisowe”.

3.                   Wybierz formularz identyfikacyjny.

4.                   Uzupełnij formularz identyfikacyjny:

- podaj dane identyfikacyjne (PESEL, imię i nazwisko),

- podaj dane do weryfikacji (NIP lub miejsce urodzenia oraz nazwisko rodowe matki),

- podaj dane umożliwiające kontakt (telefon, adres poczty elektronicznej),

- wpisz swoje hasło (hasło powinno mieć długość od 8 do 12 znaków, zawierać małe i duże litery, cyfry lub znaki specjalne). Zapamiętaj je lub zapisz na kartce.

- wpisz we wskazane miejsce kod z obrazka.

5. Zaloguj się do formularza elektronicznego podając PESEL i wygenerowane wcześniej hasło.

6. Wypełnij elektroniczny formularz spisowy.

7. Jeśli nie wypełnisz formularza do końca, wyjdź z aplikacji przyciskiem wyloguj.

8. Jeśli chcesz ponownie uruchomić formularz wpisz PESEL i zapamiętane hasło.

Formularz można wypełnić w terminie od 1 kwietnia do 16 czerwca, dowolnego dnia i o dowolnej godzinie. Można podzielić wypełnianie formularza na etapy w zależności od ilości wolnego czasu jakim dysponujemy. Od momentu pierwszego zalogowania dane do formularza będzie można wprowadzać i uzupełniać przez 14 dni. W tym czasie można logować się wielokrotnie - dane za każdym razem są zapamiętywane.

Zapewniamy, że przekazane przez Państwa informacje będą przesyłane w postaci zaszyfrowanej i będą podlegały tajemnicy statystycznej. Zostaną wykorzystane wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych.

Na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego dostępna jest wersja demonstracyjna samospisu, zarówno formularza długiego przeznaczonego do badania reprezentacyjnego, jak również formularza krótkiego, przeznaczonego do badania pełnego.

 

Formularz off-line

 

Osoby, które mają ograniczony dostęp do Internetu lub nie posiadają Internetu mogą skorzystać z formularza off-line. Nie zawiera on żadnych danych administracyjnych – jest pusty. Formularz ten można pobrać ze strony internetowej GUS lub zgłosić się z własnym nośnikiem (CD, pendrive) do najbliższego biura spisowego w celu nagrania programu. Program należy zainstalować na dowolnym komputerze i przystąpić do wypełniania. Do formularza dołączona jest szczegółowa instrukcja obsługi. Następnie wypełniony i zapisany na wybranym nośniku formularz należy przekazać do gminnego biura spisowego (znajdujące się przy urzędzie gminy, miasta lub dzielnicy) lub wojewódzkiego biura spisowego (Urzędu Statystycznego w Warszawie).

INFOLINIA:

Od 1 kwietnia dostępna jest ogólnopolska infolinia spisowa:

22 44 44 777 numer dla połączeń przychodzących z telefonów komórkowych, płatny zgodnie z taryfikatorem operatora sieci komórkowej

800 800 800 numer bezpłatny dla połączeń z telefonów stacjonarnych

Dzwoniąc na infolinię możemy uzyskać:

- pomoc przy wypełnianiu formularzy spisowych,

- ogólne informacje o spisie,

- informacje o rachmistrzach spisowych.

Infolinia jest czynna codziennie: od poniedziałku do piątku w godzinach od do oraz  w soboty i niedziele od do

 
adres tej wiadomości: www.nadarzyn.pl/news.php?id=1837