www.promocja.nadarzyn.pl

:: „Moja wojenna wigilia, moje wojenne święta...”
Wiadomość dodana przez: Justyna (2012-12-18 12:48:45)

Muzeum Dulag 121 zaprasza na niezwykły wieczór wspomnieniowy „Moja wojenna wigilia, moje wojenne święta...” – wojenne wspomnienia i koncert kolęd. Spotkanie odbędzie się 28 grudnia 2012 roku o godz. 18.00 w siedzibie muzeum przy ul. 3 Maja 8a w Pruszkowie. Wojenne wspomnienia snuć będą świadkowie historii: żołnierze II Wojny Światowej, więźniowie obozów, powstańcy, wojenne dzieci…

Zachęcamy związanych z Muzeum kombatantów, byłych więźniów obozu Dulag 121 oraz wszystkich, którzy pamiętają okupacyjne święta i zechcą się podzielić swymi przeżyciami, aby wzięli udział w spotkaniu. Zapraszamy też serdecznie wszystkich tych, którzy czasy wojny znają tylko z podręczników, a ciekawi są opowieści świadków historii.

Podczas świątecznego wieczoru wspomnień nie zabraknie również kolędowania. Naszym gościem będzie „Chór Kameralny Dziennikarzy Warszawskich” prowadzony przez panią Elżbietę Wieteskę – Czechowicz, który wystąpi z koncertem „Polskie kolędy i pastorałki”. Śpiewać kolędy będziemy razem ze znanymi dziennikarzami telewizyjnymi i prasowymi: Wandą Jelankiewicz, Ewą Urbańską, Andrzejem Bajorkiem, Krzysztofem Gołębiowskim, Stefanem Kudełką, Maciejem Piotrowskim i Hubertem Zawrzykrajem.

Bardzo serdecznie zapraszamy na to spotkanie bożonarodzeniowe wszystkich tych, którzy związali się już z Muzeum Dulag 121 i tych, którzy chcą stać się jego częstymi bywalcami.

Dyrektor Muzeum Dulag 121

(-) Małgorzata Bojanowska
adres tej wiadomości: www.nadarzyn.pl/news.php?id=2736