:: Tenis stołowy – ostatnie wyniki
Wiadomość dodana przez: Dorota (2007-10-15 10:56:32)

W sobotę i niedzielę zostały rozegrane Ogólnopolskie Turnieje Klasyfikacyjne (OTK) w kategorii senior i kadet. W Rzeszowie gdzie startowali najlepsi grający w Polsce pingpongiści (40 – seniorów i 40 – seniorek) bardzo dobrze zaprezentowali się gracze z GLKS Nadarzyn. Wśród pań Yan Xiaoshan zajęła II miejsce ulegając w finale Chince występującej w barwach Gorzovi Gorzów Liu Li 2-4 w setach. Li wcześniej w tym samym stosunku po zaciętym meczu w ćwierćfinale pokonała inną zawodniczkę Nadarzyna Xu Jie.
Dariusz Zwoliński

Ksenia wraz z Natalią Bąk ostatecznie uplasowały się na miejscach 5-7. Nieco gorzej poszło panom. Zbyszek Grześlak zajął miejsce 16 i tym samym wywalczył prawo gry w następnym OTK bez eliminacji wojewódzkich. Ta sztuka nie udała się Yu Longowi, który był na tych zawodach 29. Poziom tego turnieju był bardzo wysoki, to głównie za sprawą występujących w naszym kraju Chińczyków i Chinek. Warto wspomnieć, że etatowi reprezentanci kraju Bartek Such i Daniel Górak nie awansowali do finałowej 16-stki.

W ten weekend rozegrano także OTK w kategorii kadetów i kadetek w hali Omega w Jastrzębiu Zdroju. Młodzi nadarzyńscy tenisiści błysnęli na Śląsku formą. Katarzyna Nowocin po długiej przerwie spowodowanej kontuzją nogi wróciła w wielkim stylu zajmując trzecie miejsce. Miejsce 5 zajął w tych zawodach Antek Witkowski. Na pozycjach 9-12 uplasowała się Dominika Konofał, Zuzia Samsel na miejscach 18-20. Prawo gry w II OTK bez eliminacji wywalczyła także młodziutka Sandra Wabik (miejsce 21-24). Jako jedynej ta sztuka nie udała się Oli Szymańskiej (29-30), ale trzeba przyznać, iż miała ona najsilniejszą grupę eliminacyjną.

W sobotę na Mazowszu swój WTK mieli w tym czasie także najmłodsi adepci tenisa stołowego – żacy. Najlepszą wśród dziewczynek okazała się wychowanka trenerki Magdy Milczarek – Basia Józefiak, która zajęła I miejsce.

W minionym tygodniu grali także II ligowcy, niestety ze zmiennym szczęściem. Dziewczęta na wyjeździe pokonały KS Start Łyse 10-0 (punkty po 2,5: Olga Szymańska, Dominika Konofał, Zuzanna Samsel i Magdalena Mazur), natomiast chłopcy ulegli we własnej hali KS Tur Bogorii Grodzisk Mazowiecki II 4-6. Dla GLKS punktowali: Buza Łukasz 2,5 i Sebastian Szczerkowski 1,5.

Za tydzień w Gdańsku zostanie rozegrany II OTK w kategorii młodzik i junior z udziałem naszych reprezentantów.