:: Sukcesy pingpongistek - Natalia Bąk multimedalistką MP
Wiadomość dodana przez: Dorota (2010-03-29 10:11:36)

Natalia Bąk wywalczyła w rozgrywanych w Ostródzie Mistrzostwach Polski Młodzieżowców (do lat 21 ) trzy medale. W turnieju indywidualnym popularny Bączek zajął III miejsce ulegając w półfinale (zwyciężczyni zawodów) Katarzynie Grzybowskiej. W grach podwójnych Nata wystąpiła w dwóch finałach, ostatecznie zdobywając srebrne medale: w deblu z Roksaną Załomską z LUKS Lidzbark Warmiński, a w mikście z Patrykiem Jędrzejewskim z LKS Pogoń Lębork. D. Zwoliński – Prezes GLKS Nadarzyn

Nasz drugi reprezentant w tych Mistrzostwach Aleksander Wieteska indywidualnie uplasował się na miejscu w przedziale 13-16. W turnieju deblistek brązowy medal wywalczył duet nadarzyńskich wychowanek Adrianna Szulc – Oktawia Karkoszka, które od tego sezonu reprezentują barwy IKTS Inowrocław i Stelli Gniezno. Kadetka Olga Szymańska zajęła świetne III miejsce w rozgrywanym w Brzegu Dolnym III Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym juniorek. Wyczyn Oli jest tym cenniejszy, że startowała ona z drugiej kategorii i musiała przebijać się do turnieju głównego przez gęste sito eliminacyjne w pierwszym dniu turnieju. Drugiego dnia „ Bajabongo „ ograła m.in. w ćwierćfinale nr.1 zawodów. Trzeba też podkreślić, że Ola tydzień przed zawodami nie mogła trenować z powodu choroby, a rakietkę do ręki wzięła w piątek rano przed wyjazdem do Wrocławia. Nasz drugi reprezentant w tym turnieju Antoni Witkowski uplasował się na miejscu 11. Antek, który na treningach prezentował się ostatnio bardzo dobrze, wyraźnie nie poradził sobie mentalnie w tym starcie.Klaudia Kusińska i Magdalena Szczerkowska  zajęły drugie miejsce w grze podwójnej w Italian Junior Open. Polki uległy tylko Rumunce Camelii Postoace i Krisztinie Ambrus 1:3. Był to jedyny Polski medal w tych zawodach.

W turnieju drużynowym reprezentacja Polski złożona z zawodniczek GLKS-u , wspomnianych wyżej Klaudii , Magdy i młodej Sandry Wabik zajęła miejsce w przedziale 5-8. W grach indywidulanych do ćwierćfinału dotarły w juniorkach Klaudia Kusińska , a w kadetkach Sandra Wabik . Bardzo słabe zawody zagrała Magdalena Szczerkowska, która po raz pierwszy od dwóch lat nie zdołała awansować do turnieju głównego. We włoskim Lignano rozgrywane były także eliminacje do I Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich (Singapur 2010). Startująca w nich Sandra Wabik odpadła w półfinale po porażce z Celin Pang z Francji - triumfatorką cełego turnieju kwalifikacyjnego.

wyniki:

gra pojedyncza:

1/8 finału:
KUSINSKA Klaudia POL - CIOBANU Irina ROU 4:2 (11-5,11-13,11-9,11-7,6-11,11-7)
LAID Islem ALG - WABIK Sandra POL 2:3 (4-11,11-5,11-9,7-11,3-11)

ćwierćfinał:
KUSINSKA Klaudia POL - HIRICI Cristina ROU 3:4 (12-10,11-8,7-11,11-7,7-11,6-11,9-11)
SUN Natalie USA - WABIK Sandra POL 3:1 (11-9, 11-7, 4-11,11-9)

gra podwójna:

1/8 finału:
KUSINSKA Klaudia POL/SZCZERKOWSKA Magdalena POL - SABO Katharina GER/SILLUS Nadine GER 3:0 (3, 10, 10)

KUSINSKA Klaudia POL/SZCZERKOWSKA Magdalena POL - PETEK Petra HRV/TOMIC Mirna HRV 3:0 (10, 7, 9)

półfinał:
KUSINSKA Klaudia POL/SZCZERKOWSKA Magdalena POL - DURCIK Aliz SRB/RADONJIC Aleksandra SRB 3:1 (-6, 9, 9, 5)

finał:
KUSINSKA Klaudia POL/SZCZERKOWSKA Magdalena POL - AMBRUS Krisztina HUN/POSTOACA Camelia ROU 1:3 (9-11, 11-7, 8-11, 10-12)