:: GODM "Tęcza" - zawody strzeleckie
Wiadomość dodana przez: Justyna (2012-08-24 15:19:45)

W dniu 23 sierpnia w Młochowie młodzież z GODM „Tęcza” zawodami LOK upamiętniła obchody 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz 92. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Zawody poprowadzili mjr rez. Ireneusz Pisarski oraz prezes Gminnego Zarządu LOK w Nadarzynie pan Franciszek Antonik.

Krystyna Masłowska - Dyrektor GODM "Tęcza"

Odbyło się strzelanie z broni długiej kpn, rzut granatem do celu, bieg i czołganie się w masce przeciwgazowej i oczywiście odpowiedzi na pytania związane z historią Polski jak i samej Ligi Obrony Kraju. Młodzież zdobyła oznaki oso (odznaki sprawności obronnej), na które trzeba było wykazać się nie tylko celnym okiem, ale też wiedzą historyczną.

W kategorii dziewcząt I-sze miejsce zajęła Marta Frączak i puchar za największą ilość punktów, natomiast w kategorii chłopców I-sze miejsce zajął Daniel Walczak. Celem zawodów było utrwalanie wiedzy o kluczowych bitwach i wystąpieniach zbrojnych w niełatwej historii Polski oraz podwyższenie sprawności strzeleckiej, technicznej i ruchowej. Dziękuję panu Ireneuszowi Pisarskiemu i panu Franciszkowi Antonikowi za poświęcony czas, pani Marzenie Latoszek opiekunowi grupy LOK i pani Magdzie Piotrkowicz –wychowawcy GODM „Tęcza” za organizację tej imprezy oraz uczestnikom zawodów za sportową podstawę w czasie przebiegania konkurencji.