www.promocja.nadarzyn.pl

:: Tenis stołowy - finał ligi w cieniu skandalu!
Wiadomość dodana przez: Dorota (2010-05-14 08:48:32)

Pierwszy mecz finałowy fazy Play - off  polskiej ekstraklasy tenisa stołowego kobiet pomiędzy GLKS Wanzl Scania Nadarzyn , a KTS Forbet Tarnobrzeg zostanie rozegrany w Nadarzynie już 17 maja br. (poniedziałek)  o godz. 17.00 (hala przy Gimnazjum ul Żółwińska). Ustalanie terminu spotkań finałowych miało skandaliczny przebieg: zapraszam do przeczytania pisma odpowiedzi, które stanowi oficjalną odpowiedź klubu GLKS na proceder, jaki uprawia PZTS. Czytaj w więcej.

D. Zwoliński – Prezes GLKS Nadarzyn Nadarzyn 13.05.2010

Zarząd PZTS w Warszawie

Wydział Gier i Dyscypliny PZTS w Warszawie
 

W związku z odpowiedzią Wydziału Gier na nasze pismo z dnia 6.05.2010, w którym prosimy o ustalenie terminów meczy play-off na dogodny dla obu zainteresowanych klubów informujemy, że w zaistniałej sytuacji postępując zgodnie z duchem sportu i w poszanowaniu naszych sponsorów jesteśmy zmuszeni przyjąć narzucone nam bez konsultacji terminy meczów finałowych.

Jednocześnie informujemy, iż nasze oburzenie wynika z faktu, że WDiD PZTS kierował się wyłącznie interesem klubu i zawodniczek

KTS Tarnobrzeg. Ucierpiało na tym m.in. dobro Narodowej Reprezentacji Kobiet przygotowującej się do Drużynowych Mistrzostw Świata. Po raz kolejny zawodniczka kadry Li Qian nie biorąc udziału w zgrupowaniu zlekceważyła koleżanki z drużyny narodowej, tym samym stawiając interes klubowy nad dobro Reprezentacji. Konieczność rozegrania finału w narzuconym terminie zmusza naszą zawodniczkę (Xu Jie) do przerwania zgrupowania Kadry Narodowej i stawienie się na wyżej wymienionym meczu.

Inne reprezentantki naszego klubu będą zmuszone przystąpić do meczu następnego dnia po czterodniowych Mistrzostwach Polski Juniorek.

Zadziwiające jest również to, iż PZTS nie ustalił terminu ewentualnego trzeciego decydującego spotkania finału play-off.

Reasumując brak ustalenia terminów spotkań finału play-off z obiema stronami, a wyłącznie sugerowanie się potrzebami KTS Tarnobrzeg, nierówne traktowanie Reprezentantek Polski, co do ich kadrowych obowiązków, nie dbanie o zdrowie młodych Reprezentantek Kadry Narodowej Juniorek, błędy proceduralne Wydziału Gier sprawiają, że czujemy się zlekceważeni.

GLKS Nadarzyn, jako klub, który wychowuje medalistki Mistrzostw Świata i Europy, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski wszystkich kategorii wiekowych z pewnością na takie traktowanie ze strony władz związkowych nie zasługuje.

Mamy nadzieję, że Polski Związek Tenisa Stołowego zadba o prowadzenie rozgrywek ligowych w latach następnych zgodnie z duchem fair – play.


 

Za Zarząd GLKS Nadarzyn

Prezes Dariusz Zwoliński

Do wiadomości :

Ministerstwo Sportu i Turystyki - Departament Sportu Kwalifikowanego i Młodzieżowego

Polska Agencja Prasowa


adres tej wiadomości: www.nadarzyn.pl/news.php?id=1460